Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela zwykła; 4.09.2016r.

03/09/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W niedzielę, 11 września odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia (od Krzyża przy Zamku do Ojców Bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o 16.30. Zapraszamy do udziału.

2. W dniach 9 – 11 września odbędzie się 48 Złazisko KSM.  Przez kilka dni młodzież wędruje w małych grupach pod opieką kapłanów i wychowawców. Spotkanie wszystkich grup przy Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance – 11 września o godz. 13.30 – W programie ciepły posiłek, godz. 15.00 – EUCHARYSTIA, a po niej dalsza część spotkania. Zapraszamy wszystkich chętnych z naszej parafii do turystycznej wędrówki i poznawania  „małej Ojczyzny”. Szczegóły i zapisy: www.rzeszow.ksm.org.pl.

3. W dniach 11-17 września przeżywać będziemy Tydzień Wychowania, pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. „Miłość miłosierna jest szczególnie nieodzowna pomiędzy małżonkami, pomiędzy rodzicami i dziećmi, jest nieodzowna w wychowaniu i duszpasterstwie”. /św. Jan Paweł II/.

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 457, 34, 15, 59, 251, 28, 26b, 144, 48, 184b, 401, 61, 188, 487, 150a, 160b, 74, 50d, 181, 384, 97, 467, 281, 124, 110, 34, 407, 109, 465, 134, 396a, 56, sierpień: 9180zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Aneta Kowal 442h, Renata Lepionka 459, Bogusława Janda 463, Teresa Lech 462, Krzysztof Sowiźrał 462, Barbara Granat 442m, Mariusz Wójcicki 442o, Jaś Wójcicki 442o, Grzegorz Wójcicki 442n. Dziękuję za złożoną ofiarę.

• Poniedziałek: 18.00: (1) + Andrzej Jastrząb, Józefa, Stefan, Kazimierz Jastrząb i za zmarłych z rodziny

(2) +Józef Urban – od rodziny Drupków i Drzałów

• Wtorek – 18.00: (1) +Tadeusz Lech – od Teresy, Jadwigi, Doroty i Zdzisława Piekło

(2) +Maria Kot – od chrześnicy Renaty z rodziną

• Środa – 18.00: (1) W 3 rocznicę ślubu Agaty i Łukasza, o bł. Boże i potrzebne łaski

(2) +Józef Wisz – od sąsiadów (nr 107)

• Czwartek; 18.00: (1) O bł. Boże i potrzebne łaski dla Marka i Jakuba w rozeznawaniu powołania

(2) +Maria Pietraszek – od Stanisława Lecha z rodziną

• Piątek – 7.00; (1) +Tadeusz Lech – 30 dzień po śmierci

(2) +Józef Urban – od Zakładu Pogrzebowego „Haron” z Medyni Gł. (poza parafią)

• Sobota – 7.00: (1) +Alfred Dziągwa

(2) W intencji wnuków – od babci (poza parafią)

• Niedziela; 7.30: +Bronisława, Władysław, Stanisław Marszałek

10.30: +Wiesław Tomasik – 1gr.

16.00: Za parafian

7. W dniach 7-8 listopada 2016 r. odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa rekolekcje pt „Życiodajne Słowo”, które poprowadzi ks. dr John Bashobora z Ugandy. Rekolekcje mają charakter zamknięty i wymagają wcześniejszej rejestracji. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej: www.rekolekcjerzeszow.pl.

8. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłaszają nabór na rok akademicki 2016/2017. Ich celem jest pogłębienie formacji religijnej słuchaczy. Program obejmuje wykłady, ćwiczenia, wyjazdy na konferencje, wycieczki i pielgrzymki. Szczegóły są dostępne w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Pelczara w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a, na stronach internetowych Instytutu. Serdecznie zapraszamy

9. Proszę tych rodziców, którzy jeszcze tego nie uczynili, by zaopatrzyli swoje dzieci w podręczniki i ćwiczenia do lekcji religii. W Szkole Podstawowej obowiązuje wydawnictwo JEDNOŚĆ, w Gimnazjum wydawnictwo GAUDIUM.

10. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

11. We wtorek zapraszam po Mszy św. kandydatów na ministrantów razem z rodzicami. Zaproszenie kieruje nie tylko do chłopców z IV kl. SP, ale i do starszych jeśli wyrażają taką chęć.

12. W środę po Mszy św. mają spotkanie ministranci i lektorzy.

13.W czwartek o 17.30 w salce mają spotkanie członkowie Akcji Katolickiej oraz zapraszam chętnych parafian do wstąpienia w szeregi organizacji katolickiej.

14. W czwartek zapraszam rodziców dzieci z kl. III SP na Mszę św. i spotkanie formacyjne.

15. W najbliższy czwartek rozpoczyna studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym nasz parafianin Jakub Drupka. Polecajmy go w modlitwie, w trudnym czasie rozeznawania powołania.

16. W czwartek wieczysta Nowenna do św. Jadwigi Królowej z racji ósmego dnia miesiąca. Zapraszam na Eucharystie i nabożeństwo.

17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, oprócz Niedzieli i Źródła są tytuły dla dzieci Dominik oraz Jaś.

Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego na Marsz Miłosierdzia

„Głosić Miłosierdzie

Czynić Miłosierdzie”

Drodzy Diecezjanie!

Drodzy Mieszkańcy Rzeszowa!

Przeżywamy Rok Miłosierdzia, wyjątkowy czas łaski. Ojciec Święty Franciszek w czasie pielgrzymki do naszej Ojczyzny głosił z wielką mocą Orędzie Miłosierdzia i przekazał młodzieży Iskrę Miłosierdzia, by nieśli ją aż po krańce ziemi.

Zachęceni przez Ojca Świętego pragniemy i my włączyć się w głoszenie tego Orędzia. Zapraszam wszystkich w niedzielę, 11 września na godz. 15.00 na pierwszy Marsz Miłosierdzia. Rozpoczniemy przy Krzyżu – pamięci ofiar komunizmu, obok zamku
a zakończymy Mszą św. w Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów o godz. 16.30.

Chcemy przejść ulicami Rzeszowa do pięciu stacji z dużym obrazem Jezusa Miłosiernego oraz Jego wizerunkami niesionymi przez nas, by powiedzieć: Jezu ufam Tobie!  Chcemy odnaleźć w Bożym miłosierdziu niezawodne źródło nadziei, pokój serca oraz potrzebne światło i siłę na nowy rok szkolny.

Pragniemy także w grupach i stowarzyszeniach oraz indywidualnie podjąć realizację tego programu, który nakreślił nam Ojciec Święty Franciszek w Częstochowie i Krakowie.

Zapraszam Was wszystkich do udziału w tym marszu naszej wiary i ufności w Boże Miłosierdzie.