Ogloszenia parafialne – XVIII Niedziela zwykła; 31.07.2016r.

29/07/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W ostatnią niedzielę 25 lipca młodzież z Francji mieszkająca u rodzin z naszej parafii brała czynny udział w uroczystej Sumie. Był to ostatni punkt rodzinno – parafialny w programie Dni w Diecezji przed Światowymi Dniami Młodzieży i wyjazdem do Krakowa. W niedzielny wieczór Młodzi z Francji wraz z Rodzinami, u których mieszkali, księżmi. S. Robertą – naszą misjonarką w Kongo, p. katechetką Agatą Kozłowską i grupami duszpasterskimi – dziecięcymi i młodzieżowymi pełni entuzjazmu, Bożej radości i młodzieńczej energii bawili się przy parafialnym grillu. Spotkaniu towarzyszył wspólny taniec i zabawy przy muzyce, radosny śpiew i rozmowy w języku polskim, angielskim i francuskim. Ducha do zabawy podnosiła nie tylko ciepła i serdeczna atmosfera oraz otwartość naszego Kościoła Młodych ale przygotowany poczęstunek; aromatyczne potrawy z grilla, pyszne ciasto, lody i wata cukrowa. Organizację spotkania wspierał  Parafialny Zespół Caritas, Stowarzyszenie Jadwiżanie i Parafianie, którzy zawsze służą swoim czasem i talentami naszej parafialnej wspólnocie. https://goo.gl/photos/uQV4kdwbon9AiLsm8

2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.

3. Zapraszamy na uroczyste obchody upamiętniające 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia 2016 roku w Rzeszowie. W programie: 17:00 Godzina „W” – uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, przy ul. F. Chopina; 18:00 – Msza św. w intencji poległych i pomordowanych Powstańców Warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy – kościół pw. św. Krzyża w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja.

4. Zapraszamy na Festiwal Patriotyczny na Rynku w Rzeszowie, 1 sierpnia. Rozpoczęcie o godz. 15.35, następnie występy orkiestr i zespołów, o godz. 18.30 występ Jana Pietrzaka, a po nim Maleo Reggae Rockers – Panny Wyklęte i Tadeusz Polkowski (Tadek). W programie także wiele innych atrakcji.

5. W czwartek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału i duchowego towarzyszenia pielgrzymom, także za pośrednictwem Radia Via i modlitwy w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, codziennie o godz. 20.30.

6. Osoby zainteresowane zgodnym z naturą oraz moralnością chrześcijańską leczeniem niepłodności metodą NaProTechnology, informujemy, że w naszej diecezji istnieje możliwość zapoznania się z tzw. modelem Creighton, który jest pierwszym etapem umożliwiającym podjęcie leczenia. Chętnych prosimy o kontakt z instruktorką stażystką FCPI, panią Bernadetą Paśko (bernadeta.pasko@wp.pl, tel. 792576986). Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie.

7. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 331, 66a, 97, 442i, 107b, 462, 384, 110, 469, 124, 48, 251a, 125, 50d, 63, 361a, 391, 104, 59, 403a, 457, 50, 181, 27, 219, 93, 11, 78, 203, 421. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę. Dziękuję za okazane dobro i wszelki trud.

• Poniedziałek -18.00; (1) +Bronisława Jakubowska – gr.

(2) W pewnej intencji (ks. Waldemar – poza parafią)

• Wtorek – 18.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr. (ks. Waldemar – poza parafią)

(2) +Stefania, Józef, Tadeusz Łukasz i Jan Skrabucha

• Środa – 7.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr. (ks. Waldemar – poza parafią)

(2) +Józef Urban – od rodziny Koszulińskich

• Czwartek; 7.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr.

(2) W pewnej intencji (ks. Waldemar – poza parafią)

• Piątek – 18.00:.(1) +Bronisława Jakubowska – gr. (Ks. Jan -poza parafią)

(2) +Maria Gancarz – 6 r. śm

• Sobota – 18.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr. (Ks. Jan -poza parafią)

(2) +W pierwsze urodziny Klary Poźniak, o bł. Boże.

• Niedziela; 7.30: Za parafian

10.30: +Bronisława Jakubowska – gr.

16.00: W 40. rocznicę ślubu Cecylii i Tadeusza – od wnuków Aleksandry, Karoliny i Wiktora

10. Mają zawrzeć związek małżeński następujące osoby: Jakub Rudka z Sabiną Bojda– zapowiedź druga. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami jest zobowiązany w sumieniu powiadomić Urząd Parafialny.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzi ksiądz chorych o godz. 8.00 (będzie jeździł jeden ksiądz, proszę o cierpliwe czekanie). W świątyni spowiedź w piątek od godz. 16.00. Proszę korzystać z posługi spowiedzi w tygodniu przed Mszami św., bo w piątek będzie jeden ksiądz.

W czwartek o godz. 6.30 modlitwa o powołania.

W sobotę o godz. 17.30 modlitwę o trzeźwość w parafii poprowadzi Róża św. Anny (przełożona p. Zofia Kot)

12. W sobotę (6 VIII) święto Przemienienia Pańskiego, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.