Ogloszenia parafialne – XVII Niedziela zwykła; 24.07.2016r.

23/07/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Trwają Światowe Dni Młodzieży. Dzisiaj i jutro dobiegają końca spotkania w poszczególnych diecezjach. Pozdrawiamy młodzież przybyłą z wielu krajów świata, którą gościmy na terenie Diecezji Rzeszowskiej. Szczególnie cieszymy się, że pięć młodych osób z Francji mogliśmy przyjąć w naszej parafii. Dziękuję rodzinom, które zapewniły im schronienie i gościnność. W poniedziałek, 25 lipca, o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w Parku Papieskim w Rzeszowie z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni mieszka u rodzin w diecezji, poznaje nasz region i dzieli się swoim doświadczeniem wiary.

Dziś na Sumie w naszej parafii wezmą udział w Mszy św. przedstawiciele Kościoła Młodych z Francji. Wieczorem o godz. 17.30 zapraszam na spotkanie integracyjne Młodzież z Francji i Kościół Młodych z wszystkich grup duszpasterskich (KSM, Oaza, Schola, LSO, KM, SKC, Orlęta). Radość Wspólnoty przeżywać będziemy przy śpiewie i muzyce pod parafialnym grzybkiem (zapewniamy grill, lody, watę cukrową, tradycyjne wypieki życzliwych pań, napoje…). Serdecznie zapraszamy! Również proszę o przybycie rodzin u których są goszczeni Młodzi z Francji.

2. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek, 26 lipca, Mszą św. otwarcia na Błoniach Krakowskich o godz. 17.30. Od środy będą się odbywać katechezy w różnych językach, w sobotę – czuwanie z Ojcem św., a w niedzielę – Msza św. posłania. Od środy do niedzieli (27-31 lipca) będzie w Polsce Ojciec Święty Franciszek (Kraków, Jasna Góra, Auschwitz – Birkenau). Zachęcamy do udziału w spotkaniach oraz do towarzyszenia Ojcu Świętemu i młodym modlitwą oraz poprzez media: TVP, Telewizja Trwam, Radio Maryja, Radio Via.

3. Osoby zainteresowane zgodnym z naturą oraz moralnością chrześcijańską leczeniem niepłodności metodą NaProTechnology, informujemy, że w naszej diecezji istnieje możliwość zapoznania się z tzw. modelem Creighton, który jest pierwszym etapem umożliwiającym podjęcie leczenia. Chętnych prosimy o kontakt z instruktorką stażystką FCPI, panią Bernadetą Paśko (bernadeta.pasko@wp.pl, tel. 792576986). Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie.

4. Informujemy, że od 25.07-1.08 w Rzeszowie odbędzie się „Jerycho różańcowe” w intencji Ojca św. Franciszka, Światowych Dni Młodzieży oraz Ojczyzny. Szczegółowe informację na plakacie.

5. W czwartek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce.

6. Dziś z racji święta św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów. Z tej okazji przy pokropieniu wodą święconą pojazdów zbierać będziemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji organizacji MIVA Polska: „Jeden grosz za jeden kilometr”. Będzie to nasz wyraz wdzięczności Bogu za szczęśliwą i bezpieczną jazdę w minionym roku. Tak się składa, że gościmy w tych dniach w naszej parafii s. Roberte. Całość ofiary z tej zbiorki przekażemy naszej Rodaczce, pracującej na misjach w Kongo.

7. W związku ze zbliżającym się sierpniemmiesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno – moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa” (Bp T. Bronakowski). Zachęcamy wiernych do abstynencji w tym miesiącu.

8. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 134, 489, 436, 79, 224, 172, 358c, 23, 338, 364, 359, 160, 396d, 130, 133, 46, 243, 351, 58, 414, 429, 188, wplata anonimowa, 70, 210a, 322, 128, 158. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, ten trud podjęli: Anna i Katarzyna Pietraszek 408c, Dorota Ciupak 408b, Jadwiga Mytych 408a, Maria Jastrząb 414a, Maria Lech 414. Dziękuję za zakupione kwiaty i złożona ofiarę.

• Poniedziałek -18.00; (1) +Józef Urban – 30 gr.

(2) +Józef Wisz – od dzieci: Barbary, Jerzego i Doroty (nr 107)

• Wtorek – 18.00: (1) .+Bronisława (f) – 1 r. śm. i Stefana Jakubowskich.

(2) +Józef Wisz – od uczestników pogrzebu; nr 107 (ks. Jan  – poza parafią)

• Środa – 18.00: (1) +Agata, Stanisław Staszowski i wszystkich zmarłych z rodziny.

(2) +Maria Pietraszek – od uczestników pogrzebu (ks. Jan  – poza parafią)

• Czwartek; 18.00: (1) Dziękczynna za otrzymane łaski w 15. rocznicę ślubu Małgorzaty i Bartłomieja Dyrkacz z prośbą o bł. Boże dla całej rodziny.

(2) +Maria Pietraszek – od wujenki Marii Chmiel z rodziną

• Piątek – 7.00:.+Maria Gancarz – od rodziny Marii Cyrnek

18.00 +Anna Pietraszek

• Sobota – 18.00: (1) W pewnej intencji

(2) +Andrzej Jastrząb, Józefa (f), Stefan, Kazimierz Jastrząb i za zm. z rodziny

• Niedziela; 7.30: +Maria Małecka – 3 r. śm.

10.30: +Bronisława Jakubowska – 1 gr.

16.00: Za parafian

11. Mają zawrzeć związek małżeński następujące osoby: Jakub Rudka z Sabiną Bojda– zapowiedź pierwsza oraz Krzysztof Chmaj z Moniką Kordowską – zapowiedź druga. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami jest zobowiązany w sumieniu powiadomić Urząd Parafialny.