Ogloszenia parafialne – XIX Niedziela zwykła; 7.08.2016r.

06/08/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Jutro Wieczysta Nowenna do św. Jadwigi Królowej. Zapraszam na godz. 18.00.

2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.

3. W czwartek, 4 sierpnia br. wyruszyła 39. Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do łączności z pielgrzymką przez relacje Radia Via oraz modlitwę różańcową i Apel w kościele św. Krzyża w Rzeszowie o godz. 20.30 (transmituje Radio Via). Zakończenie Pielgrzymki w sobotę 13 sierpnia Mszą św. o godz. 11.30.

4. Gorąco zachęcam młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w „Dniach Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Spotkanie rozpocznie się 18 sierpnia o godz. 19.00 przy sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Zakończenie 20 sierpnia o 14.00. Zaproszeni są wszyscy młodzi biorący udział w rekolekcjach wakacyjnych, Światowych Dniach Młodzieży, Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz inni chętni, także niezaangażowani w działalność młodzieżowego duszpasterstwa parafialnego. Szczegóły na plakacie i ulotkach oraz na stronie sdmrzeszow.pl.

5. Przypominamy, że 26 sierpnia, w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, przeżywać będziemy odnowienie ślubów narodu w parafiach.

6. Osoby zainteresowane zgodnym z naturą oraz moralnością chrześcijańską leczeniem niepłodności metodą NaProTechnology, informujemy, że w naszej diecezji istnieje możliwość zapoznania się z tzw. modelem Creighton, który jest pierwszym etapem umożliwiającym podjęcie leczenia. Chętnych prosimy o kontakt z instruktorką stażystką FCPI, panią Bernadetą Paśko (bernadeta.pasko@wp.pl, tel. 792576986). Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie.

7. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 440f, 115, 152a, 484a, 313a, 3, 396, 480o, 486, 407, 408c, 34, 28, 172a, 435, 221, 34, 15, lipiec: 10120zł.. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, ten trud podjęli: Magdalena Bojda, Jadwiga Pilińska, Wiesława Fabińska, Dorota Świeboda, Agnieszka Kot. Dziękuję za zakupione kwiaty i złożoną ofiarę.

• Poniedziałek -18.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr. (Ks. Jan -poza parafią)

(2) Za parafian, którzy byli w Licheniu, intencja dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla nich i ich rodzin

• Wtorek – 7.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr.

(2) W pewnej intencji (ks. Jan – poza parafią)

• Środa – 18.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr.

(2) W pewnej intencji (ks. Jan – poza parafią)

• Czwartek; 7.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr.

(2) W pewnej intencji (ks. Jan – poza parafią)

• Piątek – 18.00:.(1) +Bronisława Jakubowska – gr. (ks. Jan – poza parafią)

(2) +Dariusz Ruszel – 4 r. śm.

• Sobota – 7.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr. (Ks. Jan -poza parafią)

(2) O potrzebne łaski i bł. Boże dla O. Przemysława w posłudze kapłańskiej.

• Niedziela; 7.30: +Jerzy Perdeusz – 3 r. śm.

10.30: Za parafian

16.00: +Bronisława Jakubowska – gr.

10. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii.

11. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych przy DD „Tabor” organizuje kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Droga formacji trwa od września 2016 r. do uroczystości Zesłania Ducha Świętego tj. 04.06.2017 r. Zapisy przyjmowane są do końca sierpnia br. telefonicznie: ks. Wiesław Rafacz tel. 606 366 750.

12. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się dnia 25 sierpnia do godz. 11.00 na parkingu przy kościele. Akcja zbierania elektroodpadów przez firmę Green Office Ecologie, zakłada wsparcie konkretnych projektów katolickich oraz dobroczynnych na misjach.

Podziękowanie Biskupa Rzeszowskiego

za Światowe Dni Młodzieży

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu i przeżyciu Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji i w Krakowie. Jestem ogromnie wdzięczny parafiom i rodzinom, które przyjmowały młodych z różnych stron świata, wolontariuszom, kapłanom, władzom rządowym i samorządowym oraz wszystkim służbom, dzięki którym te dni mogły odbyć się godnie i bezpiecznie. To dzięki waszej pracy, gościnności oraz świadectwu wiary i miłości młodzi wyjeżdżali z Rzeszowa umocnieni w wierze i pełni wdzięczności.

Dziękuję wszystkim, którzy trudzili się w Krakowie i innych miejscach przeżywania Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Spotkania z Ojcem Świętym w tylu miejscach Krakowie, na Jasnej Górze i w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz -Birkenau pozostaną w naszej pamięci i sercu. Dziękujemy Ojcu Świętemu za jego postawę i nauczanie w naszej Ojczyźnie,  także za pełne życzliwości podsumowanie pielgrzymki w czasie audiencji środowej, a zwłaszcza za słowa: „A Polska przypomina dziś całej Europie, że nie może być mowy o przyszłości kontynentu bez jego wartości założycielskich, których centrum stanowi chrześcijańska wizja człowieka. Wśród tych wartości znajduje się miłosierdzie, którego szczególnymi apostołami byli: święta Faustyna Kowalska i święty Jan Paweł II”.

Życzę wszystkim diecezjanom, by owocem tych Dni była nasza wierności Chrystusowi w codziennym życiu, a  nauczanie Ojca Świętego Franciszka było dla nas  programem pracy w całym roku, gdy przeżywamy  1050. rocznicę chrztu Polski i Rok Miłosierdzia.

Z pasterskim błogosławieństwem

+Jan Wątroba