Ogłoszenia parafialne – V Niedziela zwykła, 5.02.2017 r.

04/02/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W środę, 8 lutego br., w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzimy w Kościele Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem ludźmi. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka w 2015 roku. Zostanie on poprzedzony ogólnopolskim czuwaniem w intencji ofiar handlu ludźmi: „Noc zamieniona w MOC miłosierdzia” z 3 na 4 lutego w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Nabożeństwu będzie przewodniczyć bp Grzegorz Ryś. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

W naszej parafii zapraszam na Wieczystą Nowennę do św. Jadwigi Królowej z racji ósmego dnia miesiąca.

Po Nowennie spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

2. W sobotę, 11 lutego  będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość diecezjalna odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej (OO. Bernardyni) o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczyć Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio VIA i Radio Rzeszów.

Zapraszamy wraz z PZC i SKC na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkich chorych, którzy mogą być dowiezieni lub przyjdą o własnych siłach. Będziemy się modlić za chorych z parafii i opiekującymi się nimi.

3. Od 1 lutego do 8 marca w każdą środę o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor będzie Seminarium Odnowy Wiary dla Młodych, które poprowadzi Marcin Zieliński. Szczegóły i zapisy na stronie: www.miriam.rzeszow.pl

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 95, 33, 210a, 391, 97, 172a, 109, 34, 358d, 15, 402, 66a, 442m, 28, 416, 322, 48, 152a, 407, 396a, 145b. Na koniec stycznia suma wpłat: 8120 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Poniedziałek – 17.00: (1) +Maria Gancarz – gr.

(2) +Stefan, Bronisława (f) Jakubowska i za zmarłych z rodziny Jakubowskich

• Wtorek – 17.00: (1) +Maria Gancarz – gr. (poza parafią)

(2) +Tadeusz Lech – od strażników łowieckich Koła Myśliwych z Rzeszowa

• Środa17.00: (1) +Maria Gancarz – gr.

(2) + Józef Urban – od Józefa Lecha z rodziną

• Czwartek – 17.00: (1) +Maria Gancarz – gr.

(2) O zdrowie dla Renaty.

• Piątek – 17.00: (1) +Maria Gancarz – gr.

(2) + Józef Wisz (Nr 391) – od chrześnicy Haliny z rodziną

• Ø Sobota – 17.00: (1) +Maria Gancarz – gr. (poza parafią)

(2) W 5-tą rocznice urodzin Ewy Sowiźrał o bł. Boże i potrzebne łaski

• Ø Niedziela – 7.30: +Maria Gancarz – gr.

10.30: +Agnieszka, Franciszek Lech i za zm. z rodziny Lechów

16.00: Za parafian

6. Jako ludzie Kościoła przyczyniajmy się do szerzenia kultury czytelnictwa, sięgając po prasę katolicką. Często katolicy czytają prasę, która nic nie wnosi do ich serc i umysłu. Wręcz ich deprawuje. A wiadomo, dobre drzewo daje dobry owoc. Czytanie prasy katolickiej jest ważnym środkiem do zdobycia wiedzy i pogłębienia wiary. Zło pochodzi z niewiedzy, braku świadomości o konsekwencjach. Czytanie ambitnej prasy oświeca, uszlachetnia i uświęca.

7. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Stanisława Niemiec-Urbanik 160, Janina Pokrzywa 164, Marzena Jastrząb 162, Barbara Kamińska 165a, Grażyna Cyrnek 165, Jan Piwoński 172a. Dziękuję za zakupione kwiaty.

8. Kino „Zorza” w Rzeszowie  zaprasza na film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózce oraz na film Martina Scorsese „Milczenie”. Ten epicki dramat religijny opowiada o prześladowaniach jezuitów i „ukrytych chrześcijan” w XVII wiecznej Japonii. Ukazuje przed jakimi dramatycznymi wyborami religijnymi i moralnymi stawali jezuiccy misjonarze” (kard. K. Nycz). Wyświetlany w kinach od 17 lutego.

9. We wtorek zapraszam na Mszę św. i. na spotkanie formacyjne rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

10. Dziękuję młodzieży z KSM-u oraz parafianom za trud rozebrania szopki i choinek.