Ogłoszenia parafialne – Poniedziałek Wielkanocny – 6.04.2015r.

05/04/2015 Ogłoszenia parafialne

Poniedziałek Wielkanocny – 6.04.2015r.

Informacje duszpasterskie!

1. Przeżywamy oktawę Wielkanocy. W związku z tym zachęcam do udziału w Mszach św. w ciągu tego tygodnia. Niech to będzie dobrym przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia. Znakiem naszego uwielbienia Boga za miłosierdzie względem nas i całego świata będzie udział w najbliższą niedzielę w nabożeństwie o godz. 15.00 (w godzinie miłosierdzia).

2. W Niedzielę Miłosierdzia pod chórem będzie umieszczony kosz, do którego można składać skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną. Zostaną one przyniesione w procesji z darami podczas Sumy.

3. Na najbliższą katechezę uczniowie przynoszą do szkoły naklejki z uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

4. Raz jeszcze dziękuję za wspólne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego i gorliwe zaangażowanie tak wielu parafian w celebrowanie Triduum Paschalnego.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. O piękno świątyni i zaplecza zatroszczyli się: W środę: Ewa i Maciej Bieniek, Agnieszka Koszulińska, Kazimiera Lech, Zofia Mazur, Sabina i Jerzy Michno; w sobotę: Elżbieta Mazurek, Maria Grzesik, Bogusława Wisz, Marlena Kiełbicka, Magdalena Krul. Dziękuję za podjęty trud i za złożoną ofiarę na kościół.

8. Dziękuje pewnej rodzinie za ofiarowanie obrusa ołtarzowego

 Wtorek – 18.00: (1) + Janina i Bronisław Grzesik.

(2) +Andrzej Dudek (od sąsiadów Kokoszków)

 Środa – 18.00: (1) + Andrzej i Eugenia Drewniak, Emil Jakubowski.

(2) + Józef Kopeć (od siostry Marysi)

 Czwartek – 18.00: (1) + Antoni, Maria Jeziorek i zm. z rodz.

(2) + Andrzej Dudek (od rodz. Prucnalów)

 Piątek – 18.00: (1) + Łucja, Anna, Walenty Prucnal

(2) + Józef Kopeć (od Doroty Kaszyckiej z rodz.).

 Sobota – 18.00: (1) + Stanisław, Janina Pietraszek

(2) + Andrzej Dudek (od rodz. Orzechów)

 Niedziela Miłosierdzia: 7.30: (1) +Franciszek, Wiktoria Urban, Józef Bojda

(2) + Władysław Grzesik – 3 r. śm.

10.30; (1) W int. Syna o błog. Boże i potrzebne łaski

(2) + Aniela Golec