Ogłoszenia parafialne – Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; 22.05.2016r.

21/05/2016 Ogłoszenia parafialne

Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; 22.05.2016r.

Informacje duszpasterskie!

1. Dziś zbiórka do puszek na pomoc dla parafii Ekwadoru, w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi.

2. W czwartek (26 V) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Msze św. tylko do południa o godz. 7.30 i 10.30. Mszy św. wieczornej nie będzie. Po Sumie procesja do czterech ołtarzy, które będą na posesji u następujących rodzin: 1 ołtarz: Anna i Lucjan Bojda, 2 ołtarz: Dorota i Zbigniew Ciupak, 3 ołtarz: Halina i Kazimierz Baran, 4 ołtarz: Danuta i Michał Płoch. Bardzo proszę sąsiadów bliższych i dalszych o wyjście z inicjatywą pomocy w udekorowaniu ołtarzy. Domy na trasie procesji starajmy się przyozdobić (np.: obraz lub symbol Eucharystii w oknie, kolorowe wstążeczki na płocie, itd.).

3. Zapraszamy na Finał Festiwalu Wiary, który będzie miał miejsce 27-28 maja w Rzeszowie. W programie: piątek: 15.00 Ewangelizacja uliczna, 19.00 Koncert ewangelizacyjny przed kościołem św. Krzyża, 21.00 Wieczór uwielbienia w wybranych kościołach Rzeszowa; sobota: w Hali Podpromie: godz. 15.00  Koronka, następnie katecheza  i film „Jezu ufam Tobie” Leszka Dokowicza, od 17.00 Liturgia Słowa, adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie, godz. 20.00 – Eucharystia, pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 129a, 46, 139, 376, 232, 23, 377, 360, 309a, 287, 160, 125, 63, 50a, 406, 112, 78, 137, 55, 181, 489, 364, 394, 10a, 247. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5.Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za zakupione kwiaty i złożona ofiarę na kościół.

• Poniedziałek – 18.00; (1) .+Antonina Gancarz –gr. (ks. Jan  – poza parafią) (2) +ks. Józef Słysz
  • Wtorek – 18.00: (1) Za bierzmowanych o błogosławieństwo Boże

(2) +Antonina Gancarz -gr. (ks. Jan  – poza parafią)

• Środa 18.00: (1) Za Aleksandrę w 1 rocznice urodzin, o zdrowie i błogosławieństwo Boże

(2) +Antonina Gancarz -gr. (ks. Jan  – poza parafią)

• Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; 7.30: +Antonina Gancarz -gr

10.30: Za parafian

• Ø Piątek – 18.00: (1) +Zofia Kiernos – 6 r. śm.

(2) +Antonina Gancarz -gr. (ks. Jan  – poza parafią)

• Sobota – 18.00: (1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wszystkich matek od KGW

• Ø Niedziela; 7.30: Za parafian

10.30: +Antonina Gancarz – gr.

Po Sumie procesja z majówką

16.00: +Marian Jastrząb – 12 r. śm.

7. Mają zawrzeć związek małżeński następujące osoby: Sławomir Krzysztof Żurawski z Patrycją Magdaleną Surowiec – zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami jest zobowiązany w sumieniu powiadomić Urząd Parafialny.

8. Dziękuję za ofiarna pracę przy demontowaniu części komina, dotychczasowego pieca w kotłowni kościoła oraz kanałów grzewczych. Słowa wdzięczności kieruję wobec panów: Władysława Prucnala, Konrada Jastrzębia, Tomasza Mroza, Tadeusza Pietraszka, Mateusza Kuźniara, Janusza Kuźniara, Pawła Wilczaka, Mirosława Lecha, Pawła Staszowskiego, Bogdana Kota, Mieczysława Chmiela, Stanisława Staszowskiego, Andrzeja Surowca, który również udostępnił ciągnik.

10. Są już terminy turnusów wakacyjnych: LSO, KSM-u, RAM-u. Zainteresowanych zapraszam do kancelarii lub proszę skontaktować się z liderami grup duszpasterskich.

9. Zapraszamy na czternasty Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała 26 maja 2016 w godz. 19.00-22.30 w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie. Ideą Koncertu jest wspólnotowe śpiewanie najpiękniejszych, nowych i dawnych pieśni religijnych oraz patriotycznych. Wszyscy występujący na scenie – soliści, chórzyści, muzycy (razem ok. 200 osób) – animują wspólny śpiew.

Profesjonalizm Koncertu zapewniają czołowi polscy muzycy pod kierunkiem Marcina Pospieszalskiego, Joachima Mencla, Beaty Bednarz, Huberta Kowalskiego, wraz z prowadzącym Janem Budziaszkiem – perkusistą zespołu Skaldowie i pomysłodawcą Koncertu. Wyjątkowy charakter Koncertu sprawia, że jest on obecnie największym wydarzeniem tego typu w świecie i inspiracją do podejmowania podobnych inicjatyw w Polsce.

W tym roku, oprócz wielu dotychczas występujących artystów, gościć będziemy: Ryszarda Rynkowskiego, Justynę Kopiszkę, ks. Jakuba Bartczaka, Teresę Twardowską, Micho Kurihara z Japonii, zespól Kantu z Peru i zespół Mocni w Duchu z Łodzi.

Zapraszamy do bezpośredniego uczestniczenia w Koncercie lub za pomocą transmisji internetowej.