Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; 20.11.2016r.

19/11/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W tych ostatnich dniach listopada zachęcam do modlitwy za zmarłych i do odwiedzania cmentarzy, można zyskiwać za zmarłych odpust cząstkowy. Modlitwa wypominkowa do soboty..

2. Dziś niedziela, 20 listopada Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. W katedrze na Mszy św. o godz. 12.00 naszą parafię będą reprezentować przedstawiciele wspomnianych organizacji na czele z Prezesem Akcji Katolickiej Krzysztofem Gałęzą i Prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Katarzyną Drzał. Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup w imieniu diecezji dokona Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

3. Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziękujmy Bogu za owoce tego roku. W parafiach całej diecezji w tym dniu, na wszystkich Mszach św., dokonamy Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 396c, 50a, 185a, 322, 251, 298, 85, 128, 182, 112, 134b, 407, 295, 115, 360, 442h, 122, 160b, 480o, 376, 359, 340, 192, 63, 357, 408b, 396, 376, Jasionka 900. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Ø Poniedziałek: 17.00: (1) +Julia, Franciszek Lech

(2) + Józef Urban – od uczestników pogrzebu (ks. Jan poza parafią)

• Ø Wtorek: 17.00: (1) + Bronisława (f), Józef, Ryszard Gargas

(2) +Józef Wisz – od Zakładu Pogrzebowego „Haron” z Medyni Gł. – Nr 107 (ks. Jan poza parafią)

• Ø Środa: 17.00: (1) +Katarzyna, Franciszek, Edward, Władysław i za zm. z rodz. Gargasów

(2) +Maria Pietraszek – od uczestników pogrzebu(ks. Jan poza parafią)

• Ø Czwartek: 17.00: (1) + Emilia i Józef Czaja i za zmarłych z rodziny

(2) +Maria Gancarz – od uczestników pogrzebu (ks. Jan poza parafią)

• Ø Piątek – 17.00: (1) +Zofia Rybka – 8 r. śm.

(2) +Józef Wisz – od rodziny Witków (Nr 391)

• Ø Sobota – 17.00: (1)  W 20-stą rocznicę ślubu Renaty i Janusza Kuźniarów, dziękczynna z prośbą o bł. dla synów

(2) + Maria Gancarz – od wnuka Andrzeja z rodziną

• Ø Niedziela I Adwentu; 7.30: O zdrowie i bł. Boże dla wszystkich członków Róż – od Róży św. Faustyny

10.30: Za parafian

16.00: +Krystyna Grzesik – 4 r. śm.

6. W niedzielę, 27 listopada  rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zastanówmy się nad postanowieniami, nad sposobem religijnego przeżycia Adwentu; może więcej czasu na wewnętrzne wyciszenie, na osobistą modlitwę, częściej sięgnę do lektury Pisma św., prasy katolickiej, mediów katolickich, włączę się w jedną z grup duszpasterskich, częściej przyjdę na Roraty, w rodzinie podejmiemy wspólną modlitwę …

Proszę, by rodzice dzieci zaopatrzyły w lampioniki.

7. W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną. Na kopertach proszę zaznaczyć numer domu lub jest możliwość wpłaty na konto parafialne.

8. Kółko Misyjne wzorem lat ubiegłych w okresie Adwentu będzie rozprowadzać kartki bożonarodzeniowe. Uzyskane środki, będą przeznaczone dla misjonarzy. Kartki można będzie nabyć w kościele po Mszach św. od następnej niedzieli.

9. Warto czytać prasę katolicką i słuchać mediów katolickich, by zapoznać się z rożnymi komentarzami, wyjaśnieniami i właściwą interpretacją bieżących spraw Kościoła i Ojczyzny w których będzie zaparta prawda.

10. Słowa wdzięczności kieruję wobec pracujących przy kościele, dziękuję Franciszkowi Kłonickiemu i Edwardowi Wilczakowi oraz Sławomirowi Gołojuch za pracę i poniesione koszty materiałów. Bóg zapłać.

11. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Ewa Marszałek 59, Bogusław Litwin 61, Krystyna Litwin 63, Emila Nowak 66a, Stanisława Kot 68. Dziękuję za złożoną ofiarę na kościół.

12. Mają zawrzeć związek małżeński następujące osoby: Kamil Szpunar z Martą Walat – zapowiedź druga. Kto wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić Urząd Parafialny.

13. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży oraz Ich Rodzin JADWIŻANIE organizuje Mikołajki dla uczestników warsztatów artystycznych, które odbywały się w okresie od czerwca do października 2016 roku. Spotkanie będzie miało charakter warsztatów z produkcji naturalnych kosmetyków. Warsztaty odbędą się 3.12. 2016 r. (sobota) o godz. 13.00 w Domu Ludowym. Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Firmy SYLVECO. Sfinansowane zostaną również przez Firmę SYLVECO.

Zapraszamy!  Zrób swój pierwszy kosmetyk samodzielnie. Zapisy na warsztaty u p. Urszuli Mazur i p. Małgorzaty Kowal do 30.11. 2016 roku.