Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela zwykła, 29.01.2017 r.

28/01/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dziś o godz. 10.00 koncert Chóru Parafialnego i Scholi. Zostaną wykonane kolędy przy akompaniamencie organów, fletu, trąbki, gitary i bongosów, pod dyrygenturą Pana Eugeniusza Koszarskiego.

2. W niedzielę, 29 stycznia jest obchodzony, zainicjowany dzięki staraniom Raoula Follereau, Światowy Dzień Trędowatych. Fundacja Follereau prowadzi wioski i szpitale dla trędowatych, będące pod opieką misjonarzy. Zapraszamy do wsparcia modlitewnego i materialnego misjonarzy pracujących na co dzień wśród chorych na trąd.

3. Od 1 lutego do 8 marca w każdą środę o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor będzie Seminarium Odnowy Wiary dla Młodych, które poprowadzi Marcin Zieliński. Szczegóły i zapisy na stronie: www.miriam.rzeszow.pl

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 459, 115, 104, 24, 442i, 38, 78, 402, 480, 224, 26b, 203, 50. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Poniedziałek – 17.00: (1) +Zofia, Edward Chmiel

(2) +Stanisław Kot  - od uczestników pogrzebu (poza parafią)

• Wtorek – 17.00: (1) +Stefan, Jan Miś – r. śm.

(2) +Józef Wisz (Nr 107) – od uczestników pogrzebu (poza parafią)

• Środa17.00: (1) Za szczęśliwie przeżyty rok 2016 i cierpliwe znoszenie cierpienia oraz za wszystkich, którzy się opiekują chorą i tych, którzy ją odwiedzają.

(2) +Maria Pietraszek – od uczestników pogrzebu (poza parafią)

• Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego: 7.00: +Maria Gancarz –  1 gr.

18.00: +Janusz Kowal – r. śm.

• Piątek – 17.00: (1) +Maria Gancarz – gr.

(2) +Zofia Prucnal, Walenty Grzesik i zmarli z rodziny

• Ø Sobota – 17.00: (1) +Maria Gancarz – gr.

(2) + Katarzyna i Piotr Wilk – r. śm.

• Ø Niedziela – 7.30: +Maria Gancarz – gr.

10.30: W 1 rocznicę urodzin Mai Motyka

16.00: Za parafian

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00. Odwiedzanie chorych rozpoczniemy o godz. 8.00.

7. Czytelnictwem prasy katolickiej oraz słuchaniem mediów katolickich pogłębiajmy więź z Chrystusem i utrwalajmy świadomość bycia Kościołem.

8. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Elżbieta Bielecka 157a, Aniela Lech 158, Mariusz Mazur 159, Jagoda Mazur 159, Mateusz Urbanik 160a, Dorota Ożóg 163. Dziękuję za ofiarę.

9. W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2017 r. w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Do udziału w uroczystości zapraszamy księży, ojców i braci zakonnych, siostry zakonne, wdowy i dziewice konsekrowane oraz wiernych świeckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych.

W czwartek 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane Świętem MB Gromnicznej Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00 i 18.00. Zachęcamy do przyniesienia na liturgię świec. Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej odnowią przyrzeczenia chrzcielne złożone przez rodziców podczas ich chrztu. Dzieci przynoszą swoją świecę chrzcielną, którą od paschału zapalą tatusiowie (lub ktoś z rodziny) i wręczą dziecku.

Powoli zbliża się dzień uroczystości pierwszokomunijnej. Dla dzieci i ich rodziców to czas wypełniony duchowymi (nie tylko materialnymi!) przygotowaniami do tego ważnego wydarzenia, jakim jest pierwsze spotkanie młodego człowieka z Panem Jezusem.

By to przygotowanie było owocne, proszę w czwartek po wieczornej Mszy św. o pozostanie rodziców w kościele na spotkanie formacyjne.

10. Kino „Zorza” w Rzeszowie  zaprasza na film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózce oraz na film Martina Scorsese „Milczenie”. Ten epicki dramat religijny opowiada o prześladowaniach jezuitów i „ukrytych chrześcijan” w XVII wiecznej Japonii. Ukazuje przed jakimi dramatycznymi wyborami religijnymi i moralnymi stawali jezuiccy misjonarze” (kard. K. Nycz). Wyświetlany w kinach od 17 lutego.

11. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.