Ogłoszenia parafialne – IV NIEDZIELA ADWENTU, 18.12.2016 r.

17/12/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Wczoraj rozpoczęła się jego druga część, która ma nas doprowadzić do celebracji pamiątki Narodzenia Pana. Uczyńmy wszystko, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przysłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach.

2. Zachęcam do czytania pasy katolickiej, by z wiarą przeżyć święta Bożego Narodzenia..

3. Można się zaopatrzyć w opłatki, są do nabycia kartki bożonarodzeniowe i świece.

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 463, 86, 424, 50d, 113, 134c, 188, 350, 46, 459, 78, 3, 457, 235, 144, 79, 359, 489, 30, 385b, 74, 480o, 26g, 58, 251a, 95. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Poniedziałek – 7.00: (1) +Władysława (f) i Franciszek Wisz – od rodziny Witków

(2) +Marian Wilk – od córki Agnieszki z rodziną

• Wtorek – 18.00: (1) W 18. urodziny Macieja o Boże bł. i o zdrowie

(2) +Józef Urban – od chrześnicy Eweliny

• Środa7.00: (1) +Józef Wisz (Nr 391) – od Bogumiły Surowiec z rodziną

(2) +Maria Gancarz – od wnuka Andrzej z rodziną

• Czwartek – 7.00: (1) +Maria Pietraszek – od Emilii Rędziniak

(2) +Józef Wisz (Nr 107) – od syna Jerzego z rodziną

• Piątek – 7.00: (1) O zdrowie i Boże bł. dla Oli w dniu urodzin

(2) +Tadeusz Lech – od córki Ewy z rodziną

• Sobota – Wigilia;– 7.00: (1) +Maria Kot – 1 r. śm.

(2) +Jan Miś

• Niedziela – Boże Narodzenie; 24.00: (1) Za parafian

(2) O zdrowie dla Zofii Naróg

(3) + Władysław Naróg

7.30: +Marian Wilk – od rodziny

10.30: +Zofia, Bronisław Kołodziej

12.30: O zdrowie i bł. Boże dla rodziny Czajów, intencja dziękczynno-błagalna

• Poniedziałek – Święto Św. Szczepana; 7.30: W 1-szą rocznicę urodzin Wojciecha – dziękczynna z prośbą o bł. Boże

10.30:+Magdalena, Franciszek, Jan Bytnar

12.30: +Stanisław Bielecki – 2 r. śm.

6. Przed Pasterką o 23.30 zapraszamy na program słowno-muzyczny.

7. Słowa wdzięczności kieruję wobec pracujących przy kościele: Maciej Maziarz, Janusz Koszuliński, Piotr Koszuliński, Lucjan Bojda, Bogdan Kot, Bartek Dyrkacz, Bogdan Kunysz, Aleksander Niewitała – transport. Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Zygmunt Reiman 115a, Krystyna Lech 114, Danuta Drzał 116, Bożena Pokrzywa 118, Patrycja Jakubowska 120, Janusz Koszuliński 145b, Leszek Nowak 122, Joanna Koszarska 123, Stanisława Wilczak 124, Piotr Wilczak 124. Dziękuję za złożoną ofiarę na kościół.

9. Wśród wszystkich przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia najważniejsza jest troska o sprawy duchowe, o przygotowanie duszy na nowe narodzenie w niej Syna Bożego. Dlatego czynimy w tym okresie wiele postanowień zmierzających do uporządkowania naszego życia duchowego, korzystamy z sakramentu pojednania. Bez tego przygotowania Święta Bożego Narodzenia pozbawione będą najgłębszej radości płynącej z obecności Boga w duszy, pozostaną tylko dniami wolnymi od pracy, okazją do prezentów, którymi tylko na chwilę można się ucieszyć. Wierzysz, że Bóg narodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeśli nie narodzi się w tobienapisał Adam Mickiewicz.

Gorąco zapraszamy na naszą spowiedź parafialną, która będzie miała miejsce we wtorek do południa od godz. 10.00 – 12.00 i po południu od 15.00-16.00 i 16.30-17.30.

10. Chorych odwiedzimy we wtorek w dniu spowiedzi parafialnej, proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub telefonicznie. Ks. Jan rozpocznie odwiedzanie około godz. 13.00 a ks. Waldemar około godz. 14.30.

11. Po Mszy św. we wtorek zbiórka dla ministrantów i lektorów.

12. W Wigilię Bożego Narodzenia zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów oraz do tradycyjnego powstrzymania się w tym dniu od potraw mięsnych.

—————————————————————————

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

ZAPALANIE ŚWIECY: Światło Chrystusa.

Wszyscy odpowiadają: Bogu niech będą dzięki.

- Najstarsze dziecko zapala światełka na choince.

CZYTANIE EWANGELII – (Łk 2,1-14)

- kolęda „Bóg się rodzi”.

WSPÓLNA MODLITWA: Boże, nasz Ojcze, w tej uroczystej godzinie wychwalamy Cię i dziękujemy za noc, w której posłałeś nam swojego Syna Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela i prosimy Cię:

Udziel naszej rodzinie daru miłości, zgody i pokoju.

Ciebie prosimy

Obdarz naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych pokojem tej nocy. Ciebie prosimy

Wszystkich opuszczonych, samotnych, chorych, biednych, głodnych na całym świecie pociesz i umocnij Dobrą Nowiną tej świętej nocy. Ciebie prosimy

Naszych zmarłych (wymienić imiona) obdarz szczęściem i światłem Twej chwały. Ciebie prosimy

- Wszyscy odmawiają „Ojcze nasz”.

Panie Boże, Ty sprawiłeś, że ta święta noc zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości Jednorodzonego Syna Twojego, spraw, abyśmy jaśnieli blaskiem Twego światła w naszym codziennym postępowaniu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

ŁAMANIE SIĘ OPŁATKIEM: A teraz w duchu miłości i przebaczenia przełamiemy się opłatkiem – chlebem miłości. Otwierając serca nasze w miłości wzajemnej, otwieramy je na przyjście Pana. Niech On będzie zawsze z nami. Ojciec (lub dziadek) pierwszy składa wszystkim życzenia i przełamuje się opłatkiem.

MODLITWA PO WIECZERZY: Dziękujemy Ci, Boże, nasz dobry Ojcze, za Syna Twego Jezusa Chrystusa, dziękujemy za miłość do wszystkich ludzi, za ten błogosławiony wieczór i dary, które spożywaliśmy. Tobie chwała na wieki. Amen.