Ogłoszenia parafialne – III NIEDZIELA ADWENTU, 11.12.2016 r.

11/12/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dobiega półmetek Adwentu, gorąco zachęcam do liczniejszego udziału w Mszach św. roratnich.

2. We wtorek, 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny, by ten wspaniały projekt, któremu na imię katolicka Polska, nie został unicestwiony przez siły zła.

3. Młodzież z KSM-u zaprasza w najbliższy piątek na wspólną adorację bezpośrednio po Mszy św.

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 34, 36, 396, 129a, 111, 98, 48, 50, 125, 126, 150a, 376, 304, 210a, 486a, 181, 158, 112, 386a, 257, 263b, 492, 458, Pogwizdów 494. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Ø Poniedziałek – 17.00: (1) +Aniela, Wojciech, Helena Kozyra i za zm. z rodziny

(2) W pewnej intencji

• Ø Wtorek – 17.00: (1) +Aniela – 4 r. śm., Józef Bojda

(2) O zdrowie, właściwy przebieg leczenia i powrót do sił dla Agnieszki

• Ø Środa17.00: (1) +Anna Szuberla – od rodziny Karbownik

(2) +Władysława (f) Wisz – od Anny Kokoszka z rodziną

• Ø Czwartek – 17.00: (1) + Józef Urban – od rodziny Koszulińskich

(2) +Maria Kot – od rodziny Szybisty

• Ø Piątek – 17.00: (1) O Boże błogosławieństwo dla syna

(2) +Maria Pietraszek – od sąsiadów Wiesławy i Jerzego

• Ø Sobota – 17.00: (1) +Piotr, Zofia Dziubek

(2) +Maria Gancarz – od uczestników pogrzebu (ks. Jan poza parafią)

• Ø Niedziela; 7.30: + Stanisław, Bronisława (f), Władysław Marszałek

10.30:W 18. rocznice urodzin Moniki, z prośbą o Boże łaski na dalszą drogę życia

16.00: Za parafian

6. Kółko Misyjne wzorem lat ubiegłych w okresie Adwentu będzie rozprowadzać kartki bożonarodzeniowe. Uzyskane środki, będą przeznaczone dla misjonarzy. Kartki można będzie nabyć w kościele po Mszach św..

7. Warto czytać prasę katolicką i słuchać mediów katolickich, by zapoznać się z rożnymi komentarzami, wyjaśnieniami i właściwą interpretacją bieżących spraw Kościoła i Ojczyzny w których będzie zawarta prawda.

8. Słowa wdzięczności kieruję wobec pracujących przy kościele: Maciej Maziarz, Janusz Koszuliński, Piotr Koszuliński, Lucjan Bojda, Bogdan Kunysz, Mariusz Mazur, Mateusz Bojda, Aleksander Niewitała – transport. Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Stanisława Dziągwa 105, Zofia Dudek 110, Maria Gaweł 111, Anna Kłonicka 113, Stefania Jastrząb 115. Dziękuję za złożoną ofiarę na kościół.

10. Ofiary z nabycia opłatków przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

11. Po raz kolejny Parafialny Zespół CARITAS we współpracy ze Szkolnym Kołem CARITAS  organizuje Adwentową Choinkę. W tym roku dary rzeczowe, oraz ofiary zostaną przekazane na potrzeby dzieci z Hospicjum.

Od dziś PZC rozprowadza świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary za świecę małą – 5 zł, dużą – 12 zł. Dodatkowe ofiary pozostaną w parafii na cele charytatywne. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca również do pobrania Toreb Miłosierdzia, które wypełniamy środkami czystości i żywnością. Zwrócone Torby Miłosierdzia pozostaną w parafii do dyspozycji PZC lub zostaną przekazane do Centrum Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

12. W najbliższą niedzielę Drużyna Orląt będzie rozprowadzała piernikowe ozdoby świąteczne w kwocie 5zł i 10 zł. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na zakup naszywek na mundury.

Nabywając piernikowe ozdoby wesprzesz działalność Drużyny Orląt.

13. Wczoraj w Katedrze Rzeszowskiej otrzymali BŁOGOSŁAWIEŃSTWO LEKTORSKIE z rąk Ks. Biskupa Jana Wątroby następujący ministranci: Nikodem Dyrkacz, Dariusz Bratek i Dominik Ciosek. Składamy gratulacje rodzicom za religijne wychowanie synów.