Ogłoszenia parafialne – I NIEDZIELA ADWENTU, 27.11.2016 r.

26/11/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dziś rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana” oraz nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Idźcie i głoście”. Zastanówmy się nad postanowieniami, nad sposobem religijnego przeżycia Adwentu; może więcej czasu przeznaczyć na wewnętrzne wyciszenie, na osobistą modlitwę, częściej sięgając do lektury Pisma św., prasy katolickiej, mediów katolickich, włączyć się w jedną z grup duszpasterskich, częściej przyjść na Roraty lub w rodzinie podjąć wspólną modlitwę …

Proszę, by rodzice dzieci zaopatrzyły w lampioniki.

2. Dziś poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną. Na kopertach proszę zaznaczyć numer domu lub jest możliwość wpłaty na konto parafialne.

3. W najbliższy poniedziałek zapraszam na Mszę św. i po niej na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach „Mostu modlitwy” Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie z naszą parafią.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 15.00 a odwiedziny chorych rano o 8.00. W sobotę przed Mszą św. modlitwy o trzeźwość poprowadzi Róża małżeńska św. Jana Pawła II (Przełożeni Barbara i Paweł Kamińscy)

5. W II niedzielę Adwentu, 4 grudnia br. z obchodzimy XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie.

6. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 147, 138, 134, 149, 209, 27c, 61, 46, 243, 162, 359, 172, 24, 459, 11, 414, 394, 10a, 258, 489, 86, 338, 179, 26b, 144, 78, 350, 442i, 188, 321, 401, 396d, 421, 271, 160, 232, 50e, 434, 107, 438/6, 286, Pogwizdów 526a. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Ø Poniedziałek: 17.00: (1) +Wojciech Miś – 3 r. śm.

(2) + Józef Urban – od uczestników pogrzebu (ks. Jan poza parafią)

• Ø Wtorek: 17.00: (1) + Katarzyna, Andrzej, Barbara, Tadeusz Witek

(2) +Władysława Wisz – 30 dzień po śmierci od córki z mężem

• Ø Środa: 17.00: (1) +Maria Pietraszek – 1 r. śm.

(2) +Tadeusz Lech – od kolegów z Towarzystwa Myśliwych

• Ø Czwartek: 17.00: (1) + Stanisław, Janina Pietraszek

(2) W pewnej intencji (ks. Waldemar poza parafią)

• Ø Piątek – 17.00: (1) +Anna, Franciszek Grzesik

(2) +Maria Kot – od siostry Rozalii

• Ø Sobota – 17.00: (1) +Józef Kopeć – od córki Bożeny, syna Jana i synowej ze Służewa

(2) + Józef Wisz (Nr 107) – od uczestników pogrzebu (ks. Jan poza parafią)

• Ø Niedziela; 7.30: +Marian Jastrząb, Janina i Władysław Komorowscy

10.30: +Jan Litwin – 10 r. śm. i Anastazja Litwin – 2 r. śm.

16.00: Za parafian

8. Kółko Misyjne wzorem lat ubiegłych w okresie Adwentu będzie rozprowadzać kartki bożonarodzeniowe. Uzyskane środki, będą przeznaczone dla misjonarzy. Kartki można będzie nabyć w kościele po Mszach św..

9. Warto czytać prasę katolicką i słuchać mediów katolickich, by zapoznać się z rożnymi komentarzami, wyjaśnieniami i właściwą interpretacją bieżących spraw Kościoła i Ojczyzny w których będzie zawarta prawda.

10. Słowa wdzięczności kieruję wobec pracujących przy kościele: Wiesław Śnieżek i Robert Lech . Bóg zapłać.

11. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Maria Surowiec 74, Anna Drzał 78, Janina Prawda 77, Anna Lech 79, Małgorzata Surowiec 80. Dziękuję za złożoną ofiarę na kościół.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej: Lucjanowi Bojdzie, Katarzynie Bojda, Aleksandrowi Niewitale i Zofii Niewitała.

12. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży oraz Ich Rodzin JADWIŻANIE organizuje Mikołajki dla uczestników warsztatów artystycznych, które odbywały się w okresie od czerwca do października 2016 roku. Spotkanie będzie miało charakter warsztatów z produkcji naturalnych kosmetyków. Warsztaty odbędą się 3.12. 2016 r. (sobota) o godz. 13.00 w Domu Ludowym. Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Firmy SYLVECO. Sfinansowane zostaną również przez Firmę SYLVECO.

Zapraszamy!  Zrób swój pierwszy kosmetyk samodzielnie. Zapisy na warsztaty u p. Urszuli Mazur i p. Małgorzaty Kowal do 30.11. 2016 roku.

13. „MIŁOSIERDZIE – to podróż z serca do rąk” /papież Franciszek/. 25 listopada 2016 roku w Rzeszowie w auli Instytutu Teologiczno – Pastoralnego odbyło się Spotkanie Opiekunów i Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas zorganizowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas  również w nim uczestniczyli. W ramach spotkania miało miejsce ogłoszenie wyników Diecezjalnego Konkursu SKC, któremu patronuje biskup Jan Wątroba. Szkolne Koło Caritas z Wólki Podleśnej zajęło III miejsce. Ten sukces był możliwy dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy i ich rodziców pod profesjonalny nadzorem Pani Agaty Kozłowskiej i Pani Małgorzaty Kowal.

14. Po raz kolejny Parafialny Zespół CARITAS we współpracy ze Szkolnym Kołem CARITAS organizuje Adwentową Choinkę. W tym roku dary rzeczowe oraz ofiary zostaną przekazane na potrzeby dzieci z Hospicjum.

15. W przyszłą niedzielę na Sumie poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Medalik wręcza mama chrzestna lub ktoś z rodziny. Po Mszy św. proszę rodziców o pozostanie w kościele na spotkanie.

16. Kandydaci na ministrantów, którzy przeszli pomyślnie czas próby proszę o przybycie w najbliższą sobotę na godzinę 16.15 w celu omówienia liturgii przed uroczystym przyjęciem do LSO na Sumie w niedzielę.