Ogłoszenia parafialne – 5 Niedziela Wielkanocna; 24.04.2016r.

23/04/2016 Ogłoszenia parafialne

5 Niedziela Wielkanocna; 24.04.2016r.

Informacje duszpasterskie!

1. Dziękuję tym parafianom, którzy w poprzednią niedzielę zechcieli przyjść na Eucharystię z udziałem Księdza Biskupa. Było to z ich strony świadectwo wiary i miłości do Pasterza Diecezji i następcy Apostołów, który uosabia Jezusa Chrystusa.

Dziękuję liderom grup duszpasterskich za piękne prezentacje wspólnot działających w naszej parafii oraz tym uczestnikom grup, którzy pozostając w Świątyni po Sumie zechcieli spotkać się z ks. Biskupem Janem.

Jestem wdzięczny wielu parafianom za podjęte działania przygotowawcze do wizytacji kanonicznej biskupa;

-trud przygotowania pięknej oprawy liturgicznej przez chór, scholę, LSO oraz czytających z poszczególnych wspólnot,

-przygotowanie świątyni i wystroju kościoła, ułożenie pięknych kompozycji,

-troska o przyjęcie duchowieństwa na plebanii.

Wszystkie podjęte działania były wyrazem troski o dobre imię parafii.

2. Dziś, na prośbę Ojca Świętego Franciszka, odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę.

3. Ostatnia niedziela kwietnia (24.04), zgodnie z kalendarzem duszpasterskim KEP, jest obchodzona w Polsce jako Niedziela Modlitw za Kierowców. Hasłem tegorocznej niedzieli są słowa: „Miłosierni na drogach”. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wraz z MIVA Polska prosi o modlitwę w intencji kierowców.

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 440d, 145d, 358c, 70, 421, 442i, 459, 26b, 410c, 172a, 384, 85, 340, 436, 115, 432, 324, 467, 407, 243, 93, 107, 58a, 408c, 489, 128, 134a, 359, 397a, 50e, Pogwizdów 617. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Agnieszka Panek 202, Alicja Płatek 203, Ewa Łyczko 206, Janina Kunysz 205. Dziękuję za ofiarę złożoną na kościół.

• Ø Poniedziałek – 18.00: + Marian Skiba – 1 r. śm.
  • Ø Wtorek – 18.00: (1) +Stefania Kot (od prawnuków).

(2) W intencji Mariana Wilka i za rodzinę o potrzebne łaski.

• Ø Środa 18.00: (1) Za maturzystów (13 osób) z Wólki Podleśnej o pomyślne zdanie matury i Bożą pomoc w wyborze drogi życiowej.

(2) + Edward Szuberla (od córki Agnieszki z rodziną)

• Ø Czwartek – 18.00: (1) W 5-tą rocznicę ślubu Moniki i Waldemara Mazur oraz w 4-tą rocznicę urodzin Dominika, o zdrowie i bł. Boże.

(2) +Józef Urban (od Zofii Jastrząb z rodziną)

• Ø Piątek – 18.00: (1) +Kazimierz Ożóg – 1 r. śm., Jan i Maria Ożóg

(2) +Maria Kot (od wnuków)

• Ø Sobota – 18.00: (1) W 35-tą rocznicę ślubu Krystyny i Jana, z prośbą o Opatrzność Bożą i bł. Boże na dalsze lata dla nich i rodzin ich dzieci

(2) +Maria Pietraszek (od brata Zdzisława)

• Ø Niedziela - 7.30: +Antoni i Maria

10.30: +Tadeusz Bielenda w rocznicę śmierci.

16.00: Za parafian

7. W najbliższy piątek, z okazji zbliżającej się Uroczystości NMP Królowej Polski i Święta Konstytucji 3 Maja, o godz. 13.00 w naszym kościele będzie Msza św. szkolna – zapraszamy.

8. W ramach obchodów 1050tej. Rocznicy Chrztu Polski Filharmonia Podkarpacka zaprasza na koncert “Woła nas Pan”, w poniedziałek, 25 kwietnia o godz. 19.30, w kościele pw. św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie (Fara). Muzyka: Włodzimierz Korcz. słowa: Ernest Bryll. Wystąpią: Alicja Majewska, Dorota Osińska, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Włodzimierz Korcz – fortepian. Zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Roberta Naściszewskiego. Orkiestrze będzie towarzyszył Strzyżowski Chór Kameralny pod kierownictwem Aleksandry Fiołek-Matuszewskiej i Grzegorza Oliwy. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

9. W dniach 6-8 maja br. zapraszamy na Rekolekcje dla małżeństw w DD „Tabor”, ul. Połonińska 25.  Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, marianin z Lichenia, dyrektor Ośrodku Wsparcia Płodności „NaProTechnologia” oraz Katarzyna Muzykiewicz, instruktorka Medelu Creighton, pracująca w Ośrodku Wsparcia Płodności NaProTechnologia”. Rekolekcje są skierowane do małżonków, którzy mają trudności w poczęciu dziecka, lub którzy utracili swoje dzieci przed narodzinami. Bliższe informacje i zapisy pod nr. tel. 737 996 377.

10. Będzie organizowana 14 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego z naszej parafii piesza pielgrzymka do Leżajska. Chętnych do udziału i tych, którzy chcą wesprzeć pielgrzymkę pojazdem lub chęcią kierowania ruchem proszę o kontakt z panią Grażyną Wolanik i panią Małgorzatą Kowal. Trzeba wcześniej zarezerwować autokary na drogę powrotną, dlatego proszę chętnych o zgłaszanie się w najbliższym czasie.