NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 02.04.2018 R.

31/03/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie! 01.04.2018 r.

1.  W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Druga Niedziela Wielkanocna, 8 kwietnia,  jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i patronalnym świętem Caritas. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia – składka przeznaczona na .Caritas diecezjalną.  Skarbonki z jałmużną wielkopostną. będzie można składać do kosza pod chórem.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne oraz za nasze Seminarium Duchowne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Parafialna Caritas – po Mszy św. spotkanie członków Parafialnej Caritas – zapraszam osoby, które chciałyby zaangażować się w działalność Caritas

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. – w czwartek od godz. 17.00; w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

Chorych odwiedzę dopiero w pierwszy piątek maja

W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej (przeł. Emilia Ożóg)

4. W czwartek po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej

5. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni i jej obejścia na dobre przeżycie Triduum Paschalnego:

- dziękuję: Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Caritas Parafialnej, Chórowi i Scholii i wszystkim którzy zaangażowali się w oprawę liturgii.

- dziękuję; Strażakom (Druhnom i Druhom); Orlętom – za służbę przy Bożym Grobie

- dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu: Wiesława Fabińska, Jadwiga Pilińska, Barbara Gancarz, Marta Lech, Kazimiera Chmiel, Elżbieta Orłoś, Beata Pastwińska, Edward Wilczak, Lucjan Bojda, Robert Lech, Janusz Kuźniar, Rafał Kuźniar, Martyna Witek, Magdalena Dyrkacz, Natalia Wilczak, Paweł Gunia, Dominik Ciosek, Weronika Wisz, Sylwia Baran

- dziękuję Panu Kazimierzowi Baran za przywiezienie tłucznia, Panu Zbigniewowi Nowakowi za rozsypanie tłucznia, Panu Bartłomiejowi za zagęszczenie tłucznia.

Dziękuję za ofiarną pracę.

- dziękuję Wam wszystkim Drodzy Parafianie za piękne świadectwo wiary i wspólną modlitwę.

6. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Jadwiga Mytych, Tadeusz Pietraszek, Waldemar Mazur, Maria Jastrząb, Zbigniew Ciupak

7. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 440L, 210A, 172, 34, 401, 24, 59, 36, 416, 413, 489, 97, 15, 48, 110, 26B, 160B, 390, 487, 243, 160, 411, Pogwizdów 494

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Poniedziałek Wielkanocny

7.30: (1) O błogosławieństwo Boże dla Weroniki w 18 urodziny

(2) Gr. + Józef Grzesik

(4) Gr. ++ Władysława i Franciszek Wisz – poza parafią

10.30 Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Teresy i Stanisława Poźniak w 40 rocznice ślubu

12.30: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Wójcickich, mamy Stanisławy Mendrali – od córki Zofii

(1) + Antoni Urban (9 rocznica śmierci)

(2) + Marian Wilk – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) Gr. ++ Władysława i Franciszek Wisz – poza parafią

(5) + Władysław Gancarz – od syna Stanisława z żona Martą

(6) + Janina Cyrek – od koleżanek Teresy z Kręgu Biblijnego – poza parafią

Środa 18.00:

(1) O rozwiązanie trudnej sytuacji życiowej dla tych, którzy ich doświadczają a szczególnie dla Marka

(2) + Marian Wilk – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) Gr. ++ Władysława i Franciszek Wisz – poza parafią

(5) + Janina Cyrek – od brata Mariana z rodziną – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Dariusz Ruszel

(5) + Józef Urban – od rodziny Poradów – poza parafią

Piątek – 18.00:

(1) + Agnieszka Tama  (36 rocznica śmierci)

(4) Gr. + Józef Grzesik – poza parafią

(5) + Janina Cyrek – od szefowej, koleżanek i kolegów Bogusi z cukierni – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) Za zmarłych z rodziny: Grzesik, Kornak, Malinowskich

(5) + Józef Urban – od rodziny Poradów – poza parafią

(6) + Janina Cyrek – od Jolanty i Leszka Pelc – poza parafią

7.30: (1) ++ Józef Urban; Wiktoria i Franciszek Urban; Józef Bojda

(3) Gr. + Józef Grzesik – poza parafią

(4) + Marian Wilk – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(5) + Janina Cyrek – od Jolanty i Leszka Pelc – poza parafią

10.30: Za parafian

16.00: O błogosławieństwo dla dzieci i wnuków z okazji urodzin

9. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Franciszek Bielecki i Patrycja Joanna Kędzior – zapowiedź druga

Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

1. Dom Diecezjalny „Tabor” zaprasza w niedzielę, 8 kwietnia, o godz. 15.00 na „Niedzielę Miłosierdzia Bożego na Taborze”. W programie: koronka, koncert, uwielbienie, Eucharystia, agapa.

2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia. Zachęćmy wiernych do duchowej adopcji dziecka poczętego.

3. Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza na filmy: „Maria Magdalena” – od 6 kwietnia i „Paweł Apostoł Chrystusa” – od 4 maja.