NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 21.04.2019 r.

20/04/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1.  W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Druga Niedziela Wielkanocna, 28 kwietnia,  jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i patronalnym świętem Caritas. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Polska Pomaga – Miłosierni miłosierdzia dostąpią. – składka przeznaczona na .Caritas diecezjalną.  Skarbonki z jałmużną wielkopostną. będzie można składać do kosza pod chórem.

3. W środę rozpoczęcie Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania – zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Msze św. o godz. 18.00 i po niej na krótkie spotkanie  kandydatów – obecność kandydatów obowiązkowa.

4. Msze św. w tygodniu: godz. 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni i jej obejścia na dobre przeżycie Triduum Paschalnego:

- dziękuję: Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Szafarzom Komunii świętej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Caritas Parafialnej, Chórowi i Scholii i wszystkim którzy zaangażowali się w oprawę liturgii.

- dziękuję; Strażakom (Druhnom i Druhom) – za służbę przy Bożym Grobie

- dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu

Dziękuję za ofiarną pracę.

- dziękuję Wam wszystkim Drodzy Parafianie za piękne świadectwo wiary i wspólną modlitwę.

Poniedziałek:

7.30 + Kazimierz Ożóg (4 rocznica śmierci) i zmarli z rodziny

10.30 + Zdzisław Kloc (18 rocznica śmierci)

12.30 ++ Stanisława (f) i Stanisław Dzioban

Wtorek – 18.00

(1) + Ewelina

(2) + Damian Pszczółkowski – od sąsiadów z ulicy – poza parafią

(3)  + Marian Lech – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(1) + Helena Gwóźdźod Stanisławy i Mieczysława Kot

(2) + Marian Lech – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Damian Pszczółkowski – od sąsiadów z ulicy – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Janiny w 88 rocznicę urodzin

(2) + Marian Lech – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Damian Pszczółkowski – od Edyty i Janusza Koszulińskich  – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) ++ Józefa (f) i Franciszek Lech

(2) + Damian Pszczółkowski – od Klasy VIII SP w Wólce Podleśnej  – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) ++ Antoni, Maria, Kazimierz Jeziorek i zmarli z rodziny

(2) Damian Pszczółkowski – od Anny i Macieja Maziarz – poza parafią

7.30: (1) ++ Wiktoria, Józef, Franciszek Urban; Józef Bojda

(2) Damian Pszczółkowski – od Róży św. Józefa Sebastiana Pelczara – poza parafią

10.30: + Tadeusz Bielenda (10 rocznica śmierci)

Informacje diecezjalne!

1 W czwartek, 25 kwietnia o godz. 9 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się diecezjalny finał 23 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

2 W sobotę, 27 kwietnia 2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się doroczne sympozjum katechetyczne. Rozpoczęcie o godz. 9:00

3 Parafia św. Łukasza w Mrowli zaprasza do udziału w konkursie Pieśni Maryjnej, który odbędzie się 19 maja 2019 roku. Do udziału zapraszamy schole, grupy śpiewacze KSM i Ruchu Światło-Życie działające przy parafiach lub w szkołach. Na rozpoczęcie konkursu zostanie odprawiona msza św. o godz. 14 w kościele w Mrowli. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są pod numerem telefonu 510 284 230 do 15 maja.