NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 11.06.2017 r.

11/06/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj: - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

2. We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy – po Mszy św. poświecenie lilii.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.30 i o 16.00.

Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Wszystkich serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w procesji.

Dzieci pierwszokomunijne, jak również starsze i młodsze dzieci zapraszam do sypania kwiatów, dzwonienia dzwonkami.

Proszę zatroszczyć się o to by na procesję zabrać chorągwie i feretrony.

Caritas Parafialna, będzie przy ostatnim ołtarzu rozprowadzać chlebki – dobrowolna ofiara przeznaczona zostanie na pomoc dla mieszkańców zrujnowanej Syrii.

4. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po sumie o godz. 10.30

5. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła:

- na odpust: Małgorzata Kowal, Anna Pietrzyk, Małgorzata Wilczak, Bogusław Kot, Aleksandra Ileczko, Renata Bąk, Alicja Szpetnar

- na niedzielę: Aldona Lech, Janina Lech, Wiesława Lech, Jadwiga Gałęza, Marita Komorowska, Wioletta Witek

6. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 361A, 396C, 182A, 126, 114, 98, 158, 486, 258, 111, 210A, 394, 10A, 477, 486A, 377, 27C, 24, 396A, 138, 68, 145B, 50E, 7

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. W czwartek 8 czerwca obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Królowej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. infułat dr Wiesław Szurek Wikariusz biskupi ds. formacji stałej kapłanów w naszej diecezji. W procesji wzięli udział księża z dekanatu Rzeszów-Północ.

Dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli w uroczystości odpustowej, dając świadectwo wiary miedzy innymi poprzez liczne przystąpienie do Komunii świętej.

Wdzięczny jestem przedstawicielom grup duszpasterskich za włączenie się w oprawę liturgii Mszy św. Szczególnie dziękuję Chórowi oraz Scholi; LSO; dzieciom w strojach komunijnych i sypiącym kwiaty; tym, którzy nieśli feretrony i chorągwie; panu organiście i panu kościelnemu; pani Elżbiecie Orłoś za kompozycje kwiatowe w kościele; paniom: Zofii Grzesik, Kazimierze Mróz, Bernardzie Golec za przygotowanie posiłku dla księży.

Dziękuję Paniom z KGW za udział w uroczystości w strojach ludowych.

Dziękuje za udział Pocztowi Sztandarowemu OSP (Druhnom i Druhom)

Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!

Poniedziałek 18.00 (1) O błogosławieństwo Boże dla Pielgrzymów pieszej pielgrzymki do Leżajska

(2) + Józef Urban – od uczestników pogrzebu

(3) Gr. + Łukasz Pyrcz – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Wtorek – 18.00: (1) W 70 rocznicę urodzin Antoniego o błogosławieństwo Boże – od żony, dzieci i wnuków

(2)+ Józef Urban – od brata

18.00(1) ++ Władysław i Janina Józefczyk; Danuta Gunia

(2) + Stefania Małecka – od brata Wojciecha z rodziną

7.00:  + Asia Tyczyńska  - z okazji urodzin

9.30 (1) Za Parafian

(2) Gr. + Łukasz Pyrcz – od najbliższych sąsiadów – poza parafią

16.00 + ks. Ryszard Dołek ( 1 rocznica śmierci)

18.00: (1) + Antonina Czarnik – od Zgromadzenia Sióstr św. Józefa

(2) + Władysława (f) Wisz – od rodziny Czarników

(3) Gr. + Łukasz Pyrcz – od rodziny Lechów i Szafrańskich – poza parafią

Sobota – 18.00: (1) + Maria Gancarz – od Marka z rodziną

(2) + Marian Wilk – od uczestników pogrzebu

(3) Gr. + Łukasz Pyrcz – od rodziny Mazurów – poza parafią

7.30: (1) Za Parafian

(2) Gr. + Łukasz Pyrcz – od pracowników Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej

10.30: ++ Tadeusz i Janina Bielenda

16.00: + ks. Ryszard Dołek – od dzieci i wychowawcy z klasy 4, SP 24 z Rzeszowa-Zalesia

1. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie: www.jednegoserca.pl.

2.  W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się 5. finał Festiwalu Wiary. W piątek, 16 czerwca, zapraszamy od godz. 9.00 do hali Podpromie w Rzeszowie. Katechezy wygłosi bp Grzegorz Ryś. (godz. 9.00-13.00 i 15.00 -19.00 katechezy + modlitwa) O godz. 20.00 Eucharystia. W sobotę, 17 czerwca, w kościołach stacyjnych odbędzie się Jutrznia z katechezą, po nich ewangelizacja uliczna do godz. 12.00. O godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie – koncert ewangelizacyjny. W sobotę finał Festiwalu Wiary będzie organizowany także w Strzyżowie i Jaśle (w Kolbuszowej tydzień wcześniej). Szczegóły na stronie www: festiwalwiary.pl i na plakacie. Całość wydarzenia koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Diecezji Rzeszowskiej.

3. Zapraszamy do słuchania Katolickiego Radia Via, które  będzie transmitować 15 czerwca – w uroczystość Bożego Ciała – Mszę św. o godz. 9.00 i procesję, wieczorem tego dnia o godz. 19.00 koncert Jednego Serca Jednego Ducha, w piątek 16 czerwca o godz. 20.00 – Mszę św. w ramach finału Festiwalu Wiary.

4. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.