IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 r.

15/03/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. We wtorek 13 marca piąta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – pamiętajmy o modlitwie w intencji Papieża i Kościoła.

2. W piątek po Mszy św. (ok. 18.15) zapraszam do salki parafialnej przedstawicieli grup parafialnych i instytucji działających w naszej miejscowości (osoby odpowiedzialne za prowadzenie grup) Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Caritas Parafialnej, Zelatorów Róż Różańcowych, Stowarzyszenia Jadwiżanie, KSM, Chóru, Kręgu Biblijnego, Rady Sołeckiej, KGW, OSP, LKS Leśna  – na spotkanie dotyczące ważnej kwestii duszpasterskiej.

W piątek po Mszy św. adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi młodzież KSM – zapraszam kandydatów do bierzmowania, młodzież uczącą się i pracującą, uczniów klas VII SP, i II Gimnazjum, i wszystkich chętnych.

3.W sobotę 17 marca w Domu Ludowym – kiermasz przedświąteczny.

4 . Chorych przed świętami odwiedzę w poniedziałek 26 marca od godz. 7.30 – w zakrystii proszę zapisywać tych których nie odwiedzam w pierwsze piątki.

5. Od następnej niedzieli członkowie Szkolnego Koła Misyjnego i Szkolnego Caritas będą rozprowadzać kartki świąteczne.

5. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach – składka na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Od dzisiaj Parafialna Caritas będzie rozprowadzać baranki na stół wielkanocny.

7. Zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali

Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00

8. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00; piątek 7.00, 17.30; sobota 7.00; niedziela 7.30, 10.30, 15.00

9. Dziękuję osobom, które zatroszczyły się o wygląd naszego kościoła: Aleksandra Ileczko, Małgorzata Wilczak, Aneta Ożóg, Anna Wawryniuk

10. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 111, 70, 191B, 358C, 107, 359, 98, 305, 126, 468, 58A, 361, 414, 113, 462, 125, 377, 138, 145B, 134, 397A, 50E, 123, 396A

Bóg zapłać za złożone ofiary!

11. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii 26 marca (poniedziałek) od 10.00-12.00; 15.00-16.00; 16.30-17.30

12. Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 17.00

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodzin: Daniela i Piotra

(2) + Stefania Małecka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Marian Wilk – od pracowników Oddziału Chirurgii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie – poza parafią

Wtorek 17.00

(1) Za zmarłych z rodzin: Pachowicz, Kotylak, Chrustowicz

(2) + Józef Urban – od bratanka marka z rodziną – poza parafią

(3) + Marian Wilk – od chrześniaka Sławomira Porady z rodziną – poza parafią

(4) + Władysław Gancarz – od rodziny Szeligów i Rząsów – poza parafią

Środa 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Marii

(2) + Władysław Gancarz – od córki Emilii z rodziną – poza parafią

(3) + Marian Wilk – od chrześniaka Sławomira Porady z rodziną – poza parafią

Czwartek  17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Józefa w 70 urodziny

(2) + Stefania Małecka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Marian Wilk – od Józef Pietrzyk z rodziną – poza parafią

Piątek  7.00

(1) + ks. Edward Moskal

(2) + Marian Wilk – od Anety i Pawła z rodziną – poza parafią

17.30 ++ Aniela i Antoni Dobosz

Sobota 7.00

(1) + Janina Cyrek (30 dzień po pogrzebie) – od córki Katarzyny

(2) + Marian Wilk – od Janiny Wołoszyn – poza parafią

(3) + Józef Urban – od Stanisławy i Tadeusza Kłonickich z rodziną – poza parafią

7.30 (1) + Józef Urban

(2) + Marian Wilk – od rodziny Kłodów – poza parafią

10.30 ++ Krystyna i Bronisław Bielenda; Zbigniew Bielenda

15.00 Za Parafian

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Wojciech Szymon Reiman i Ewelina Anna Leniart – zapowiedź pierwsza; Marcin Krzysztof Rusinek i Anna Monika Gancarz – zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

1 Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje wielkopostne w dniach 18 – 20 marca 2018 r., w kaplicy pw. św. Brata Alberta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2, im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (ul. Lwowska 60). Tematem rekolekcji będą słowa: “Duch Święty niech nas umacnia”. Rekolekcje te będą równocześnie kontynuacją comiesięcznych spotkań formacyjnych. Księży kapelanów spoza Rzeszowa prosimy także o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych rekolekcji wielkopostnych. Szczegóły na stronie internetowej: http://dsz.rzeszow.pl.

2 Parafia św. Józefa w Rzeszowie – Zwięczycy oraz Wspólnota Mężczyzn św. Józefa organizuje spotkanie dla mężczyzn. Odbędzie się ono w piątek, 16 marca. Rozpoczęcie drogą krzyżową o godz. 19.00 przy domu diecezjalnym “Tabor” (na drogę krzyżową zapraszamy wszystkich chętnych), następnie przejście do kościoła parafialnego w Zwięczycy, gdzie odbędzie się dalsza część spotkania.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 20-23 marca 2018 r. Szczegóły zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu:

www.instytut.diecezja.rzeszow.pl.

4 Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy w piątek, 23 marca, o godz. 20.00 sprzed kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie.

5 W Niedzielę Palmową, 25 marca, o godz. 18.00 parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu w Parku Matki Bożej organizuje już czwartą edycję Misterium Męki Pańskiej. W zeszłorocznym misterium odegranym przez 80 aktorów, zebrało się prawie 5000 widzów. Serdecznie zapraszamy indywidualnie, można również zorganizować wspólny wyjazd autokarowy na swoiste wprowadzenie w przeżywanie Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.