IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

11/05/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne – polecajmy w naszych modlitwach kleryków: Marka i Jakuba, oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z nasze parafii.

- we wtorek święto Macieja Apostoła

- w czwartek święto Andrzeja Boboli – Patrona Polski

- w sobotę wycieczka Scholi Parafialnej do Sanoka, Myczkowiec i Soliny – wyjazd z parkingu obok kościoła godz. 7.00

- za tydzień składka przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA

2. Spotkanie dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców w środę
15 maja po Mszy św. o godz. 18.00

3. W niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 10.30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o ich Rodzicach.

4. W niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 10.30 Pierwsza Rocznica Komunii Świętej.

5. W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe.

Zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach – zadbajmy o ich udekorowanie.

Do udziału w nabożeństwach majowych zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę – po Mszy św. o godz. 7.30 i 10.30 zostanie odśpiewana Litania Loretańska, a po Mszy o godz. 16.00 nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

7. Msze św. w tygodniu:  godz. 18.00;  niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

8Intencje Mszalne:

(1) + Stanisław Świeboda (7 rocznica śmierci)

(2) + Damian Pszczółkowski – od rodzina Kapłan – poza parafią

(4) Gr. + Stanisława Sanecka – poza parafią – początek

Wtorek – 18.00

(1) + Józef Staszowski (rocznica śmierci)

(2) + Damian Pszczółkowski – od LKS Leśna – poza parafią

(1) ++ Zofia i Sebastian Szczur

(2) + Damian Pszczółkowski – od rodziny Koszulińskich – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla Zofii i jej rodziny

(2) + Damian Pszczółkowski – od  Anny i Macieja Wróbel – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) ++ Antoni Bazan, Aleksander Szuterkiewicz

(2) + Damian Pszczółkowski – od  Anny i Macieja Wróbel – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) + Walenty Gancarz

(2) + Damian Pszczółkowski – od klas szóstych SP w Wólce Podleśnej – poza parafią

7.30: (1) ++ Aniela i Józef Surowiec

(2) + Damian Pszczółkowski – od Rady Rodziców SP w Wólce Podleśnej – poza parafią

(4) Gr. + Stanisława Sanecka – poza parafią

10.30: + Marian jastrząb (rocznica śmierci)

1 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na turnusy wakacyjne w ramach “Wakacji z Bogiem”. Wypoczynek dla dzieci i młodzieży odbędzie się w trzech ośrodkach rekolekcyjnych: Desznicy, Lipinkach i Przybyszówce. Oferta skierowana jest także do młodzieży spoza KSM. Więcej informacji na temat terminów, cen, planowanych atrakcji oraz formularz zapisowy znajduje się na stronie internetowej ksm.rzeszow.pl.

2 Ochotnicza Straż Pożarna w Hucisku serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi podczas XXIII ambulansowej zbiórki zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Po raz IX będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Zbiórka odbędzie się 12 maja 2019 r. w godz. 10.00 – 14.00 w Głogowie Małopolskim przy Pizzerii Gusto ul. Piłsudskiego 8 (oś. Niwa).