III NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2017 R.

16/12/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1 W czwartek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę zgłaszać w zakrystii tych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki.

2.Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w czwartek 21 grudnia 10.00-12.00; 15.00-17.30; przerwa od 16.00-16.30

3. Roraty codziennie o godz. 7.00 – w czwartek o godz. 18.00 – zapraszam do udziału.

3. Dzisiaj po Mszach św. dzieci z kółka Misyjnego będą sprzedawać kartki świąteczne – Dochód zostanie przekazany dla podopiecznych s. Roberty.

Parafialna Caritas będzie rozprowadzać świece na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na tzw. – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Parafialna Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

5. W przyszłą niedzielę 24 XII Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 10.30; 12.30. Zwyczajowo powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych.

Porządek Mszy św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego:

O północy – pasterka, 7.30, 10.30, 12.30

Porządek Mszy św. w Święto św. Szczepana – 7.30, 10.30, 12,30:

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pracowali w naszym kościele w minionym tygodniu – Bóg zapłać za ofiarną pracę!

7. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Krystyna Słobodzian, Renata Gancarz, Halina Skomro, Stanisław Skomro, Alicja Płatek, Janina Kunysz, Ewa Łyczko, Elżbieta Lepionka

8. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 385B, 34, 112, 210A, 457, 251, 134B, 456, 408B, 74, 134C, 360, 251A, 408, 258, 390, 324, 126, 256, 358C, 359, 113, 333, 104, 458, 414, 128, 24, 107B, 357, 145B, 137A, 50E, 134, 480F, 115A

Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom!

9. Intencje Mszy św.:

(2) + Tadeusz Lech – od rodziny Drzałów – poza parafią

(4) + Józef Grzesik – od rodziny Golców – poza parafią

Sobota 7.00

(1) Dziękczynna z prośba o błog. Boże dla Pielgrzymów do Zdyni (Różaniec do granic) i ich rodzin

(2) + Władysława (f) Wisz – od uczestników pogrzebu – paza parafią

(3) + Józef Grzesik – od koleżanek i kolegów z pracy córki Bronisławy– poza parafią

7.30 Za Parafian

10.30 + Maria Kot (2 rocznica śmierci)

12.30 Dziękczynna za otrzymane łaski i o błogosławieństwo Boże, i opiekę MB Częstochowskiej dla pielgrzymów (mężczyzn) i ich rodzin, i ks. proboszcza

Wigilia Bożego Narodzenia w Rodzinie

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

ZAPALANIE ŚWIECY: Światło Chrystusa.

Wszyscy odpowiadają: Bogu niech będą dzięki.

- Najstarsze dziecko zapala światełka na choince.

CZYTANIE EWANGELII – (Łk 2,1-14)

- kolęda „Bóg się rodzi”.

WSPÓLNA MODLITWA:

Boże, nasz Ojcze, w tej uroczystej godzinie wychwalamy Cię i dziękujemy za noc, w której posłałeś nam swojego Syna Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela i prosimy Cię:

Udziel naszej rodzinie daru miłości, zgody i pokoju.

Ciebie prosimy

Obdarz naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych pokojem tej nocy. Ciebie prosimy

Wszystkich opuszczonych, samotnych, chorych, biednych, głodnych na całym świecie pociesz i umocnij Dobrą Nowiną tej świętej nocy. Ciebie prosimy

Naszych zmarłych (wymienić imiona) obdarz szczęściem i światłem Twej chwały. Ciebie prosimy

- Wszyscy odmawiają „Ojcze nasz”.

Panie Boże, Ty sprawiłeś, że ta święta noc zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości Jednorodzonego Syna Twojego, spraw, abyśmy jaśnieli blaskiem Twego światła w naszym codziennym postępowaniu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

ŁAMANIE SIĘ OPŁATKIEM: A teraz w duchu miłości i przebaczenia przełamiemy się opłatkiem – chlebem miłości. Otwierając serca nasze w miłości wzajemnej, otwieramy je na przyjście Pana. Niech On będzie zawsze z nami. Ojciec (lub dziadek) pierwszy składa wszystkim życzenia i przełamuje się opłatkiem.

MODLITWA PO WIECZERZY: Dziękujemy Ci, Boże, nasz dobry Ojcze, za Syna Twego Jezusa Chrystusa, dziękujemy za miłość do wszystkich ludzi, za ten błogosławiony wieczór i dary, które spożywaliśmy. Tobie chwała na wieki. Amen.

Wspólne śpiewanie kolęd!