III NIDZIELA ZWYKŁA 27.01.2019 r.

26/01/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W tym tygodniu przypada pierwszy, piątek i sobota miesiąca.

W piątek o 16.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Krąg Biblijny

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

2. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświecenie gromnic – gromnice można nabyć w zakrystii.

Święto Ofiarowania Pańskiego to światowy dzień życia konsekrowanego – składka przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – Msza św.  i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00 – różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej – po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

3. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00; sobota 7.00 i 17.00

niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

4. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM – zapraszam wszystkie osoby które należą do KSM

5. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – proszę przynieść indeksy.

5.  Intencje Mszalne:

(1) + Józef Kopeć (4 rocznica śmierci)

(2) + Anna Koryl – od sąsiadów bliższych i dalszych – poza parafią

(3) + Stanisława (f)  Mendrala – od Teresy i Jana Lech z rodziną – poza parafią

(4) + Marian Lech – od wnuczki Izabeli z rodziną – poza parafią

(5) + Janina Konopka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(6) Gr. + Damian Pszczółkowski – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) + Władysława (f) Wisz – od siostry Janiny z rodziną

(2) + Anna Koryl – od rodziców i uczniów kl. VIII b w Jasionce – poza parafią

(3) + Marian Lech – od Stanisława Beresia z rodziną ze Stobiernej – poza parafią

(4) + Stanisława (f)  Mendrala – od Teresy i Jana Lech z rodziną – poza parafią

(5) Gr. + Damian Pszczółkowski – poza parafią

(1) + Władysława (f) Golec (1 rocznica śmierci)

(2) + Anna Koryl – od kolegów i koleżanek Oli z Liceum – poza parafią

(3) + Stanisława (f)  Mendrala – od rodziny Dziągwa – poza parafią

(4) + Marian Lech – od rodziny Ożóg z Jasionki  – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) + Władysława (f) Wisz – od Wiesławy i Marka Michno z rodziną

(2) + Anna Koryl – od Katarzyny Krzak z rodziną – poza parafią

(3) + Stanisława (f) Mendrala – od syna Tadeusza z rodziną – poza

(4) + Marian Lech – od chrześniaka Grzegorza – poza parafią

Piątek – 17.00:

(1) + Antonina Czarnik – od chrześnicy Henryki z rodziną

(2) + Anna Koryl – od Dyrektorów Szkół z Gminy Trzebownisko – poza parafią

(3) + Stanisława (f) Mendrala – od Krystyny i Antoniego z Krasnego – poza parafią

(4) Gr. + Marian Lech – od chrześniaka Grzegorza – poza parafią – początek

Sobota – 7.00:

(1) ++ Zofia i Marian Ożóg

(2) + Anna Koryl – od wujka Leona Stuchli – poza parafią

(3) + Stanisława (f) Mendrala – od Krystyny i Ryszarda Cisło – poza parafią

(4) Gr. + Marian Lech – od sąsiada Władysława – poza parafią

+ Maria Ożóg – od córki Emilii z rodziną

7.30: (1) O błogosławieństwo Boże dla Seniorów z naszej miejscowości – od Rady Sołeckiej

(2) + Anna Koryl – od rodziców i wychowanków kl. III z wychowawczynią p. Kamińską-Kazak – poza parafią

(3) Gr. + Damian Pszczółkowski – poza parafią

(4) Gr. + Marian Lech – od sąsiadów Gancarz, Jakubowscy – poza parafią

10.30 + Franciszek Lech (8 rocznica śmierci)

16.00 Za Parafian

Ważne ogłoszenie społeczne!!!!

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

w związku z sezonem grzewczym

Sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia.

Krajowa Izba Kominiarzy popiera kampanię prewencyjną CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA! prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Państwową Straż Pożarną.

Kominy: instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza.

Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.

Obowiązek przeprowadzenia okresowych czyszczeń i kontroli przewodów kominowych dotyczy również budynków jednorodzinnych. Za te czynności odpowiedzialny jest właściciel/zarządca nieruchomości.

Utrzymywanie instalacji grzewczo-kominowych w dobrym stanie technicznym, spalanie paliw dobrej jakości oraz okresowe czyszczenia kominów jest ekonomiczne i proekologiczne. Ma zasadniczy wpływ na zmniejszenie emisji toksycznych gazów i pyłów do atmosfery, a w efekcie zmniejszenie smogu.

W przypadku pożaru lub zaczadzenia brak dokumentacji terminowego czyszczenia i kontroli kominów może stanowić podstawę odmowy wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową.

Równocześnie zachęcamy do instalacji czujników tlenku węgla oraz dymu – takie urządzenia mogą uratować zdrowie, a nawet życie mieszkańców. Instalację czujników należy wykonać w konsultacji z kominiarzem podczas okresowej kontroli lub czyszczenia kominów.

Krajowej Izby Kominiarzy

Marcin Ziombski

W dniach od 1 do 3 lutego w domu rekolekcyjnym w Rzeszowie-Przybyszówce odbywać się będą dni formacyjne KSM.