I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2017R.

02/12/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1 Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.

Czas Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze myśli ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”. (ONRiL 39)

Jednym z nabożeństw adwentowych są Roraty – Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu. Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach wszystkich Parafian – Roraty codziennie o godz. 17.00

Proszę, by rodzice zaopatrzyli dzieci w lampioniki.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w czwartek 21 grudnia.

Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

2. W środę 6 grudnia przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Spotkanie ze św. Mikołajem w naszym kościele o godz. 18.00. Św. Mikołaj spotka się z dziećmi z naszej parafii i grupami duszpasterskimi; Oazą, Scholą, KSM-em, Kółkiem Misyjnym, Szkolnym Kołem Caritas, ministrantami i lektorami. Przybycie św. Mikołaja będzie wspierało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Szkolne Koło Caritas, Parafialny Zespół Caritas za co szczególnie dziękuję.

Rodzice, którzy chcieliby wesprzeć św. Mikołaja będą mogli to uczynić od godz. 16.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. W tym dniu nasz parafianin kleryk Marek Drupka, będzie miał swoje obłóczyny (przywdzianie szaty duchownej – sutanny) – pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

Pół godziny przed Mszą św. modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne i za nasze Seminarium Duchowne będzie prowadzona przez Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 wręczenie dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. medalików.

W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W II niedzielę Adwentu, 10 grudnia br. obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

6. Od przyszłej niedzieli po Mszach św. dzieci z kółka Misyjnego będą sprzedawać kartki świąteczne.

Parafialna Caritas będzie rozprowadzać świece na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na tzw. – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Parafialna Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Pod chórem jest adwentowa choinka z zawieszonymi karteczkami. Można włączyć się w akcję zrywając karteczkę i daną rzecz zakupić przynosząc jako dar serca pod choinkę. Akcja trwa do 20 grudnia.

7. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pracowali w naszym kościele w minionym tygodniu – Bóg zapłać za ofiarną pracę!

7. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Teresa Pietraszek, Stanisław Staszowski, Krystian Jastrząb, Ryszard Jastrząb.

Dziękuje osobom, które przygotowały dekoracje adwentową.

8. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 23, 48, 407, 391, 160B, 298, 179, 61, 271, 434, 110, 46, 66A, 413, 44, 34, 15, 50, 338, 33, 416, 34, 27, 384, 480, 97, 124, 105, 128, 465, 356, 262A, 396A, 159, 261, 411

Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom!

9. Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 17.00

(1) Za zmarłych wypominanych w tegorocznych wypominkach

(2) + Tadeusz Lech – od rodziny Witków – poza parafią

Wtorek 17.00

(1) + Józef Wisz (2 rocznica śmierci)

(2) + Tadeusz Lech – od rodziny Witków – poza parafią

Środa 17.00

(1) + Marian Jastrząb

(2)

Czwartek  17.00

(1) ++ Janina i Władysław Komarowscy

(2) + Tadeusz Lech – od właścicieli i pracowników Delikatesów ODIDO – poza parafią

(1) Za Zmarłych wypominanych w tegorocznych wypominkach

(2) + Tadeusz Lech – od Małgorzaty i Janusza Konefał z Lipnicy – poza parafią

17.00 O błog Boże dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców

Sobota 17.00

(1) ++ Czesław i zmarli z rodziny

(2) + Tadeusz Lech – od rodziny Jałówka – poza parafią

(3) + Władysława (f) Wisz – od rodziny Czarników – paza parafią

7.30 (1) ++ Maria i Gabriel Jakubowscy oraz zmarli z rodziny

(2) + Tadeusz Lech – od rodziny Wyskidów z Nienadówki – poza parafią

10.30 O błogosławieństwo Boże dla Jakuba i Marka i wytrwanie na drodze powołania.

16.00 Za Parafian

10. Składam podziękowanie Radzie Sołeckiej za przekazanie klińca na przykościelny parking.

1 Wspólnota Miriam Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczory Charyzmatyczne na Taborze w sobotę 2.12.2017 r. o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor, Rzeszów, ul. Połonińska 25.

2 WSD w Rzeszowie zaprasza w czwartek, 14 grudnia 2017 r. na konferencję naukową o muzyce kościelnej. Zaproszenie kierowane jest głównie do Księży, Organistów i Dyrygentów. Konferencja ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.